Mówi się, że wszystko może być dildem, jeśli jesteś wystarczająco odważna… Niebrzęczącym towarzyszem masturbacji może zostać przysłowiowy ogórek, rączka szczotki do włosów, czy tubka o odpowiednio obłym kształcie. Ale jeśli świeże warzywa wolisz na kanapce, a inne utensylia domowe stosować wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym dla Twojego zdrowia wyborem będzie zakup dildo.

Tylko jak z tej klęski urodzaju wybrać to jedyne, a przynajmniej pierwsze?

Orgazm w ruchu posuwisto-zwrotnym

Tym, od czego zależy, czy dildo stanie się Twoim ulubionym gadżetem erotycznym, jest to, jaki rodzaj stymulacji zapewnia Ci najlepsze doznania. W przypadku wibratorów to wibracje lub pulsacje urządzenia dostarczają stymulacji zewnętrznej (np. piersi, łechtaczki) lub wewnętrznej (min. poprzez stymulację punktu G), która doprowadza Cię na sam szczyt. W przypadku dildo działają nieco inne mechanizmy. To ruch i penetracja dostarczają Ci wrażeń, stymulując głównie dzięki wypełnieniu i tarciu – tak jak ma to miejsce podczas tradycyjnego stosunku. Przy czym to Ty jesteś mocą sprawczą odczuwanych doznań.

A jeśli jednak od czasu do czasu chciałabyś poczuć moc pozytywnych wibracji, możesz sięgnąć po model dildo, który przewiduje opcję rozbudowy modelu o funkcję wibratora. Takie dildo będzie posiadało otwór na dodatkowy moduł lub będzie on wbudowany na stałe w stymulator.

Rozmiar ma znaczenie!

Także w przypadku wyboru właściwego gadżetu erotycznego. W zależności od Twoich preferencji, optymalne może być uczucie wypełnienia lub maksymalnego rozciągnięcia penetrowanego otworu. Jeśli dotychczas nie przywiązywałaś do tego większej wagi, teraz nadszedł idealny moment na to, aby sprawdzić przy pomocy palców lub już posiadanych gadżetów swoje preferencje w tym aspekcie.

Warto również zwrócić uwagę na długość oferowanego dildo. Lepiej zaopatrzyć się w nieco dłuższe niż za krótkie. Dlaczego? Krótki przyrząd pozostawi po sobie uczucie niedosytu, natomiast przy nieco przydługim, jesteś w stanie kontrolować głębokość wprowadzania go, aby osiągnąć pożądaną satysfakcję.

Jakiej przyjemności szukam?

Jedno dildo, a tak wiele możliwości… W zależności od pożądanego efektu, za pomocą różnych rodzajów tej zabawki, możesz uzyskiwać zupełnie inne odczucia.

  • Dildo realistyczne

Wyglądają, jak sama nazwa wskazuje – realistycznie. Ich kształt oraz bardzo często użyte materiały (np. cyberskóra, silikon) sprawia, że podczas użytkowania wrażenia są zbliżone do tych, jakie sprawia „naturalny” męski członek. Dla amatorek tego jedynego „właściwego” penisa, dostępne są również zestawy do „klonowania” penisa partnera.

Można spotkać także wersje wyposażone w przyssawkę, która zmienia perspektywę korzystania z gadżetu. Poza modelami anatomicznymi, na rynku możesz też znaleźć dildo pół-realistyczne.

  • Dildo do stymulacji punktu G…

… lub gruczołu prostaty. Tutaj główną rolę odgrywa charakterystyczny kształt – dildo jest wygięte, co ułatwia zlokalizowanie oraz stymulację tych wyjątkowo wrażliwy stref. Wiele z nich, dla spotęgowania doznań, posiada specjalnie przystosowaną końcówkę (kulistą, spłaszczoną lub fakturowaną).

  • Dildo analne

Trochę mniejsze, o cieńszym, stożkowatym kształcie, może być nieco dłuższe w porównaniu do dildo waginalnego. Dla bezpieczeństwa użytkowania, jego podstawa powinna być wykończona w taki sposób (np. pętlą, szerokim wypłaszczeniem), aby uniemożliwić wchłonięcie zabawki przez odbyt.

W tej kategorii sprawdzą się szczególnie dildo szklane – są zarówno łatwe we wprowadzaniu (ze względu na gładką powierzchnię oraz dowolność stosowanego lubrykantu) jak i w utrzymaniu higieny (nie pochłaniają zapachów i prosto je wyczyścić).

  • Dildo do uprzęży

Dedykowane do zabaw we dwoje – zabawy penetracyjne par les, pegging… Sprawdzi się również dla panów z problemami z erekcją. Dildo umieszcza się w pierścieniu uprzęży i już można cieszyć się wspólnymi aktywnościami.

Pierścienie, jak i dildo stanowią elementy wymienne w uprzęży, więc nie jest się ograniczonym do jednego zestawu, można pozwolić sobie na zróżnicowanie. Jednak, co ważne , każdorazowo rozmiar dildo powinien być dobrany do średnicy pierścienia. W przypadku zbyt dużego otworu, dildo będzie się przesuwać lub wypadać.

  • Dildo dla par

Jest kolejnym rodzajem dildo, które zachęca do wspólnego korzystania. W przypadku tego rodzaju jednak obie strony cieszą się uczuciem wypełnienia przez stymulator – jest ono dłuższe oraz zwieńczone z obu stron aktywnymi końcówkami. Przed zakupem takiego dildo warto zorientować się w stopniu jego giętkości – im bardziej elastyczne, tym większe pole do zmiany pozycji w trakcie jego użytkowania, a w ekstremalnie plastycznych przypadkach nadadzą się również do podwójnej penetracji w wydaniu solo.

Wśród dildo dla par (zarówno les jak i hetero), coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć share dildo – aktywna partnerka utrzymuje dildo siłami mięśni Kegla, jednocześnie stymulując siebie i partnera.

Materiał wykonania

W zależności od tego, z czego dildo zostało wykonane, zależeć będzie jego elastyczność oraz dostarczane doznania. Jeśli poszukujesz materiału zbliżonego do ludzkiego ciała, najlepszym wyborem będzie silikon medyczny lub cyberskóra. Równie elastyczne będą te wykonane z lateksu. Dla fanek sztywniejszych rozwiązań świetnie sprawdzą się dildo wykonane z plastiku ABS,. Jeśli pójdziesz w trendy „eko”, stoi przed Tobą szeroka gama produktów wykonanych ze szkła, porcelany, metalu lub kamienia, a nawet drewna!

W związku z dużym nasyceniem rynku dildo, możesz trafić na produkty o co najmniej niedookreślonym składzie lub zawierające wprost składniki toksyczne lub o porowatej powierzchni. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup takiego przyrządu, nie mając pewności, co do materiału wykonania, na wszelki wypadek używaj go w połączeniu z prezerwatywą lub femidomem.

Wybór materiału ma wpływ na Twoje zdrowie. Jedne z nich łatwo utrzymać w czystości, inne  potrzebują specjalnie dobranego lubrykantu… Dlatego warto o tym pomyśleć jeszcze przed decyzją o konkretnym modelu.

Walory estetyczne

Są w zasadzie ściśle powiązane z materiałem wykonania. Jednak poza względami praktycznymi, Twoja decyzja powinna znaleźć poparcie również w odczuciach wizualnych. Kolor oraz wzór powinny na Ciebie pozytywnie oddziaływać, niezależnie, czy mówimy o dokładnej replice penisa, czy też o bardziej fantazyjnej formie.

Te drugie, szczególnie w szklanym wydaniu, to nie tylko stożki złożone z koralików lub wypustek, czy powykręcane macki… W całej rozpiętości dostępnej na rynku znajdziesz bardzo wiele kształtów bardziej przypominających dziełka sztuki nowoczesnej, niż samozaspokajacze. Dzięki temu pozostawione na widoku, nie przywodzą na myśl postronnemu obserwatorowi ich prawdziwego przeznaczenia.

Zasada OOO

Przed dokonaniem zakupu, warto sięgnąć po sprawdzenie trzech „O” – opisów, ocen i opinii. Dzięki nim będziesz miała szerszy ogląd na upatrzone gadżety. Taki research tez pomoże Ci doprecyzować własne oczekiwania względem dildo, więc szperanie i wybrzydzanie jest jak najbardziej wskazane.

  • Opisy

Sprzedawca oraz producent zawsze będą ukazywali swój asortyment, jako ten jedyny i wart posiadania. Ważne, aby poza treściami marketingowymi posiadał on specyfikację techniczną. Tutaj więc warto skorzystać głównie z ofert firm o ugruntowanej pozycji na rynku, dzięki czemu mamy pewność co najmniej do materiału wykonania dildo.

  • Oceny

Nie każdy chce i lubi rozpisywać się nad zaletami i wadami zakupionego przedmiotu, więc średnia ocen dla danej zabawki również stanowi wymierną wartość. Liczba ocen jest także dobrym wskaźnikiem popularności danego modelu w całym asortymencie.

  • Opinie

Te wyrażone bezpośrednio pod kartą zakupową, w postaci artykułów, recenzji, wpisów blogowych… Mnogość miejsc opiniotwórczych dorównuje niemal ilości punktów zakupowych! Pamiętaj jednak, że są one wyrazem subiektywnych odczuć. To, co odpowiada jednej osobie, totalnie nie sprawdzi się komuś o innych upodobaniach.

Koniec końców, nawet najbardziej przemyślana decyzja na nic się nie zda, póki nie wypróbujesz dildo na sobie. Tak więc nie zniechęcaj się mnogością dostępnych opcji oraz czasami sprzecznymi opiniami co do upatrzonej zabawki. Znajdź to, co Ci się spodoba i eksperymentuj ze swoimi preferencjami oraz sposobami na osiągnięcie spełnienia.

Author

Write A Comment