Większość z nas zgodzi się z tym, że seks to prawdziwa rozkosz dla zmysłów. Również i kobiety w ciąży nie powinny sobie odmawiać przyjemności w tym szczególnym dla nich okresie. Jeżeli sama ciąża przebiega prawidłowo, tym bardziej jak najczęściej powinniśmy okazywać sobie wzajemnie naszą miłość.

W tym artykule przedstawię cztery najpopularniejsze pozycje seksualne dla kobiet, dla których dobrze widoczny i pokaźny brzuszek może w pewnym stopniu ograniczać ruchy, a także komfort w trakcie seksu. Są jednak na to niezawodne sposoby.

Pozycja na boku

Pozycja na boku jest bez wątpienia jedną z najlepszych seksualnych kombinacji dla kobiet w zaawansowanej już ciąży. Polega na tym, że kobieta układa się na boku, a jej partner tuż za nią. Dzięki temu penetrując partnerkę od tyłu, może równocześnie pieścić jej piersi, całować w szyję i plecy. Natomiast jeśli przy okazji udo mężczyzny jest wsunięte między udo ciężarnej partnerki, w tym przypadku dodatkowo dochodzi do stymulowania kobiecej łechtaczki. Warto również wiedzieć, że pozycja boczna to kombinacja, która jest bezpieczna przez cały okres trwania ciąży.

Pozycja klęcząca

Okazuje się, że uroki tej kombinacji pary odkrywają zazwyczaj w chwili gdy partnerka zachodzi w ciążę. Polega ona na tym, że oboje partnerzy klęczą, natomiast kobieta opiera się na swoich łokciach, a z kolei znajdujący się za nią z tyłu partner wspiera swoje dłonie na jej pośladkach. Jest to pozycja idealna dla tych kobiet, które z  powodu pokaźnych rozmiarów brzuszka mogą uskarżać się na pojawiające się, dokuczliwe bóle kręgosłupa.

Pozycja na jeźdźca

W tej pozycji podstawową zaletą jest to, że kobieta może dogłębnie kontrolować cały proces penetracji jak i szybkość ruchów frykcyjnych,  natomiast sama pozycje nie uciska jej brzucha. Polega to na tym, że mężczyzna kładzie się na plecach, a kobieta kładzie się na jego udach. Następnie nasadza się na członek mężczyzny, dzięki czemu partner w trakcie penetracji może głaskać ją po brzuchu lub masować jej plecy.

Pozycja „Dumna królowa”.

Jest idealna dla kobiet z widocznym już brzuszkiem i nieco przypomina wcześniej wspomnianą pozycję na jeźdźca. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu i pamiętam, że gdy byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem to nie chciałam się kochać w żaden inny sposób.

Tak jak w przypadku pozycji na jeźdźca mężczyzna kładzie się na plecach, a kobieta siada na nim okrakiem, lecz w tym przypadku tyłem. Następnie pochyla się w przód i w tył, a partner chwyta ją obiema rękoma za biodra i pośladki. W tej pozycji kobieta może dodatkowo podniecać mężczyznę poprzez głaskanie jego jąder. Ja doprowadzałam tym mojego męża do prawdziwego szaleństwa, dlatego szczególnie tę pozycje polecam wszystkim ciężarnym, dokładnie w trzecim trymestrze ciąży.

Author

Write A Comment