BDSM, skrót który widziałyście tutaj już wiele razy. Najwyższa pora, żeby zabrać się za jego pierwszą część, jaką jest bondage. To jedna z najprostszych i najpopularniejszych technik stosowanych podczas gry wstępnej, a także seksu, która dostarcza masę wrażeń obu osobom.

Jak przekonać?

Nie narzucaj z góry sobie czy partnerowi konkretnej roli. Bondage najlepiej zacząć wymieniając się pozycjami. Dobrym pomysłem jest pozwolić mu zdecydować, kto pierwszy ma być związany i jak. Oczywiście nie gwarantuje to, że od razu się zgodzi, ale warto przede wszystkim się dogadać i pokazać, że zależy ci na partnerze i na urozmaiceniu życia seksualnego, a nie tylko na własnej przyjemności. Nie przejmuj się też, jeśli za pierwszym razem się nie zgodzi. Większość ludzi potrzebuje czasu, aby zastanowić się nad taką propozycją. Możesz spróbować go do tego zachęcić poprzez związanie sobie samej rąk pewnego dnia przed seksem. Nie musi być mocno ani specjalnie perwersyjnie, byleby zacząć jakoś ten proces i zorientować się w jego uczuciach.

Metody wiązania

Wiązać można różnymi przedmiotami i na różne sposoby. Wystarczy wejść w zakładkę Bondage w dowolnym internetowym sex shopie, żeby zobaczyć multum opcji. Jeśli dopiero zaczynacie oswajać się z tematem – wybierzcie modele dla początkujących. Dobrze sprawdzą się tutaj: chustki, krawaty, szale czy wstążki. Ciężko przy tych materiałach uzyskać mocny, ciężko rozwiązywalny węzeł, nie wymagają specjalistycznej wiedzy, a i łatwo się ich pozbyć w razie, gdyby wam się nie spodobało.

Znalezione obrazy dla zapytania bondage gif

Jeśli jednak czujecie, że bondage to coś co podnieca was oboje, pora wejść na wyższy poziom jakim są liny, sznury i kajdanki.

Te ostatnie to jeden z najpopularniejszych i stosunkowo bezpiecznych gadżetów do bondage. W przypadku ogromnej potrzeby wystarczą nawet te plastikowe z futerkiem, choć dla własnej wygody warto z czasem zaopatrzyć się w lepszy model. Nieco inaczej sprawa ma się ze sznurami do wiązania. W tym wypadku potrzeba nie tylko dobrej jakości sprzętu, ale i przynajmniej minimalnych zdolności w wiązaniu. Dominująca strona musi zrobić to umiejętnie – tak, aby nie skrzywdzić drugiej osoby i nie użyć też zbyt prostego węzła.

Znalezione obrazy dla zapytania bondage gif

Jednymi z mocno rozpoznawalnych elementów bondage, ale i wymagających największego doświadczenia są uprzęże na ciało i pasy do krępowania.

W przypadku zabawy z tymi gadżetami radziłabym nie tylko korzystanie z dobrych produktów dedykowanych BDSM, jak i wzięciu pod uwagę wielu innych kwestii. Po pierwsze: pamiętaj, że osoba związana przez pasy i ułożona w danej pozycji musi często w niej wytrzymać długi czas. Jeśli choruje na jakiekolwiek schorzenia związane z kręgosłupem lub stawami albo zwyczajnie nie jest na tyle rozciągnięta, zrezygnujcie z pasów. Lepiej spiąć partnera kajdankami do łóżka i mieć pewność, że oboje czerpiecie przyjemność z seksu niż skończyć na grze wstępnej z powodu dyskomfortu drugiej osoby lub – w najgorszym wypadku – na pogotowiu.

Znalezione obrazy dla zapytania bondage gif

Drugą ważną kwestią jest przyzwyczajenie się do uprzęży czy pasów. Jeśli to wasz pierwszy raz ustalcie czas znajdowania się w jednej pozycji i regularnie go zwiększajcie. Ciało też musi się przyzwyczaić do trwania w jednej, często niewygodnej pozycji. Czasami zdarzy się też, że coś jest za mocno upięte albo za luźno. Lepiej uniknąć późniejszych otarć lub podrażnień. Trzecia sprawa: czas. Dłuższa zabawa z bondage często może się przeciągać do godziny lub dwóch. Pamiętam, jak ze swoim partnerem przez blisko pół godziny tylko się pieściliśmy, podczas gdy ja miałam skute kajdankami ręce.

A jeszcze przecież trzeba znaleźć czas na stosunek. Dlatego polecam bondage wtedy, kiedy macie przynajmniej pół godziny czasu wolnego, a w przypadku uprzęży czy pasów nawet więcej. Z kajdanek czy sznurów jeszcze możesz dać radę się w miarę oswobodzić, ale zaufaj mi, uprzęży tak szybko nie zdejmiesz. Szczególnie ze świadomością, że za dwie minuty w twoim mieszkaniu pojawi się współlokatorka.

Pamiętaj, że przy BDSM najważniejsze jest bezpieczeństwo. Korzystajcie tylko z dobrych produktów, nie używajcie skomplikowanych węzłów do krępowania i zawsze miejcie przy sobie zakrzywione nożyczki, które w razie czego umożliwią wydostanie się z więzów.

 

 

 

Author

Write A Comment