Orientacje seksualne to nic innego jak trwały, seksualny, a także uczuciowy pociąg do osób określonej płci. Warto wiedzieć, że nie jest on kwestią wyboru. Nie możemy ot tak zmienić swojej orientacji seksualnej. Uwarunkowany jest natomiast wzajemnym oraz złożonym oddziaływaniem na siebie przeróżnych składników, zarówno tych biologicznych, poznawczych oraz środowiskowych…

Proces kształtowania się naszej seksualności rozpoczyna się bardzo wcześnie, bo w okresie rozwoju prenatalnego zarodka. W związku z tym, że orientacja seksualna to nie tylko określenie płci osób, z którymi będziemy uprawiać seks jako dorośli, będzie miała ona związek na nasz tok myślenia, wzorce zachowań oraz emocje.

Znalezione obrazy dla zapytania beautiful naked passion gif

Większość uczonych zazwyczaj wymienia trzy rodzaje orientacji seksualnej: hetero, homo, a także biseksualna.

Istotne i bardzo ważne jest to, że każda z nich absolutnie nie jest żadnym zaburzeniem i nie powinna być w ten sposób traktowana.

Niektórzy seksuolodzy wyróżniają również osoby aseksualne i traktują je jako czwartą orientację seksualną. Osoby aseksualne to takie, które z różnych powodów nie odczuwają żadnego pociągu seksualnego do płci przeciwnej i nie tylko. Osoby te zazwyczaj nie uprawiają seksu.

Zarówno orientacja seksualna jak i szereg związanych z nią wzorców zachowań nie zawsze są zbieżne razem ze sobą

Znalezione obrazy dla zapytania gay passion gif

Otóż okazuje się, że wielu ludzi w obawie przed dyskryminacją, potępieniem, a nawet agresją nie wyjawia publicznie swojej orientacji, wręcz przeciwnie – ukrywa ją. Dość często również zdarza się, że osoby homoseksualne wchodzą w związek małżeński z osobą odmiennej płci i posiadają potomstwo. A to wszystko z tego powodu, aby nikt nie domyślił się prawdy. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Osoby homoseksualne, czyli lesbijki i geje już od najmłodszych lat wyrastają w przeświadczeniu, że zdecydowana mniejszość seksualna to jest wręcz coś niedopuszczalnego, chorego – coś, co powinno się leczyć. Są również często przekonani, że jako homoseksualiści z góry skazani są na życie w samotności i ukryciu. Również obwiniają się o to, że w jakiś sposób zawiedli swoich rodziców, którzy przecież ucieszyli by się z piastowania własnych wnuków. Niekiedy także takie osoby święcie wierzą w to, że popełniają ciężki i niewybaczalny grzech. Niestety, przykłady życiowe nawet i moich bliskich, homoseksualnych przyjaciół nie raz udowodniły, że dopóki będzie istniało zjawisko określane mianem homofobii, takie sytuacje będą miały miejsce.

Znalezione obrazy dla zapytania lesbian passion gif

Co zatem w takiej sytuacji powinny zrobić osoby homoseksualne?

Najlepszym rozwiązaniem będzie otaczanie się ludźmi, niekoniecznie homoseksualnymi, lecz przede wszystkim tolerancyjnymi i potrafiącymi dochować tajemnicy.