Wydawałoby się, że sypialnia w naszym domu to najzwyklejsze miejsce jakich wiele, które ma się przyczynić jedynie do naszego wypoczynku. Dlatego dość często młode pary nie przywiązują większej uwagi do jej wystroju.

To zasadniczy błąd, ponieważ w sypialni nie tylko zasypiamy po wyczerpującym dniu spędzonym w pracy. Tutaj również uprawiamy seks, prowadzimy gorące rozmowy ze swoim partnerem, a także snujemy marzenia…

No właśnie, zatem w jaki sposób zaaranżować sypialnię swoich marzeń? Oto kilka wskazówek.

   Zmysłowa sypialnia z pewnością podziała na nasze zmysły niczym naturalny afrodyzjak.  Liczą się tutaj najdrobniejsze szczegóły: od koloru ścian po elementy wystroju wnętrza.

Skupmy się zatem najpierw na kolorach. Nie od dziś wiadomo, że barwą, która podjudza naszą ochotę na seks jest czerwień. Jeżeli natomiast nie mamy śmiałości, aby urządzić nasze gniazdko w tak intensywnej barwie, możemy zdecydować się na przeróżne odcienie koloru czerwonego, na przykład w pastelowych tonacjach. Kolejnymi barwami, które rozbudzą nasze zmysły są odcienie purpury i fioletu.

Przejdźmy do mebli. Nie ma wątpliwości, że najważniejszym meblem w naszej sypialni jest łóżko. Powinno być zatem duże, obszerne, a także wygodne. Przyjęło się, że łoże sypialniane o wymiarach 160 cm to takie minimum, aby zapewnić odpowiednią wygodę dla dwojga. Natomiast jeżeli nasza sypialnia jest wyjątkowo mikroskopijna, warto zatem zrezygnować z innych mebli na rzecz właśnie łóżka. Należy zadbać tutaj również o przyjemną w dotyku pościel oraz wygodny materac. Idealnie sprawdzają się na przykład bawełna satynowa – jest miękka w dotyku, a delikatny połysk nadaje jej nieco ekskluzywnego charakteru.

 

 

 

Odpowiednie oświetlenie i dodatki…

okazuje się, że wszystko to jest obowiązkowym elementem aranżacyjnym naszej sypialni. Odpowiedni nastrój w naszym miłosnym gniazdku jest uzależniony przede wszystkim od naszej wyobraźni. Warto mieć zatem pod ręką kilka świeczek i lampionów, które będziemy mogli zapalić gdy nadejdzie odpowiedni moment. Mogą to być również sznur drobnych lampeczek, które zawiesimy tuż nad łóżkiem, zapachowe kadzidełka, dodatkowe poduszki… – nigdy nie wiadomo do czego mogą się przydać… 😉

Author

Write A Comment