Większość kobiet chce mieć gładką skórę na całym swoim ciele. I o ile depilacja nóg czy pach jest dość prosta i wygodna, o tyle w przypadku okolic bikini trzeba pamiętać, że to miejsca delikatne, wrażliwe i nie wszystkie metody depilacji będą tu skuteczne (np. depilator).

Maszynka jednorazowa

Jeśli zdecydujesz się na taką metodę, warto zaopatrzyć się w odpowiednią piankę do golenia miejsc intymnych i nową maszynkę z ruchomą głowicą. Metoda jest na pewno szybka i tania, jednak bardzo łatwo zranić się ostrzem. Do tego musisz się przygotować na to, że włoski zaczną odrastać najpóźniej po 3 dniach. Polecałabym tę metodę tylko wtedy, gdy nie masz czasu albo możliwości, żeby pozwolić sobie na inną.

Krem do depilacji

Nieco droższy od maszynek, ale skuteczniejszy. Dzień przed depilacją koniecznie sprawdź, czy produkt cię nie uczula poprzez naniesienie małej dawki kremu na skórę np. ręki. Depilację rozpoczynamy od nałożenia preparatu na miejsca intymne oraz pozostawieniu na określony czas, kończąc na zdjęciu go szpatułką. To bezbolesna metoda, która jednak też nie działa długotrwale, do tego kobiety z ciemniejszymi włoskami mogą nie odczuć efektu, a te z wrażliwą skórą nabawić się podrażnień.

Wosk

Dostępne są zimne plastry z woskiem, które trzeba rozgrzać w dłoniach oraz gorący wosk z podgrzewaczem, przy którym musisz uważać, żeby się nie poparzyć. W obu przypadkach stosuj go na zupełnie suchą, oczyszczoną skórę i nakładaj wosk bądź przyklejaj plastry zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, a odrywaj w przeciwnym. Po depilacji warto przemyć skórę woda z nagietkiem. Jest to metoda bolesna, ale skuteczna w porównaniu do maszynek czy kremów. Depilacja gorącym woskiem jest również możliwa w salonie kosmetycznym, gdzie obejdą się z tobą profesjonalnie i mniej boleśnie niż, gdy robisz to sama.

Pasta cukrowa

Ten sposób również znajdziesz w ofercie salonów kosmetycznych. Pasta cukrowa to moja ulubiona metoda depilacji, ze względu na to, że zachowuje efekty nawet do 4 tygodni, a do tego – podobnie, jak wosk – jej regularne stosowanie osłabia włoski oraz można ją stosować na ciepło i zimno. Pastą okleja się włoski, nie skórę, co zmniejsza ból. Po naklejeniu od razu odrywa się pasek z pastą. Metoda jest nieco droższa niż wosk, ale skuteczna i nie zostawia podrażnień, ze względu na naturalne składniki.

Laser

Metoda jest możliwa tylko w gabinetach kosmetycznych. Polega na użyciu promienia lasera, który niszczy całą strukturę włosa. Potrafi być bardzo skuteczna, ale głównie u kobiet z jasną karnacją i ciemnymi włoskami. Jeśli masz ciemną cerę i grube, ciemne włoski zabieg prawdopodobnie będzie musiał być powtarzany. W dodatku jest drogi.

Author

Write A Comment