Kobiecy orgazm to nadal temat niezgłębiony i często powracający w różnych rozmowach. Czym jest? Jak go osiągnąć? Czy orgazm pochwowy istnieje?

Rodzaje orgazmów i jak je osiągnąć

Zanim przejdziemy do ich klasyfikacji wspomnę, że właściwie podział istnieje tylko umownie. Podobno oba orgazmy mają swoje źródło w łechtaczce.

Orgazm łechtaczkowy – łatwiejszy i popularniejszy orgazm, którego doświadcza niemal każda kobieta. Możesz go osiągnąć zarówno podczas masturbacji, jak i seksu ze swoim partnerem. Zanim jednak poprosisz go o pomoc, warto samej sprawdzić, co dokładnie Cię podnieca i co sprawia przyjemność. Pieszczoty zacznij od delikatnych i powolnych ruchów, żeby rozgrzać łechtaczkę. Z czasem można spróbować zwiększyć tempo i zmieniać sposób stymulacji. Pamiętaj jednak, że większość kobiet dochodzi, kiedy pod koniec występuje tylko jeden rodzaj pieszczot.

Znalezione obrazy dla zapytania orgasm gif

Orgazm przez sam dotyk jest trudniejszy do osiągnięcia, ale nie niewykonalny. Przede wszystkim pamiętaj o dobrym nawilżeniu! Skuteczną metodą jest pocieranie łechtaczki jednym, dwoma palcami oraz przesuwanie nimi od wejścia do pochwy po wzgórek łonowy, a także wykonywanie kulistych ruchów. Jeśli palcówkę wykonuje twój partner poleć mu, żeby dwa palce włożył do pochwy, a jednym naciskał na łechtaczkę z różnym uciskiem.

Jeśli chodzi o seks oralny, to polecam z własnego doświadczenia poprosić partnera o to, żeby masował łechtaczkę językiem i ssał. Można dodać do tego zęby, ale to już wedle uznania. Osobiście uwielbiam też, kiedy mężczyzna przed minetą napije się zimnej wody, co schładza język.

Podobny obraz

Orgazm pochwowy – żeby go osiągnąć trzeba znaleźć punkt G i nauczyć się jego najlepszej stymulacji. Dlatego warto zacząć od masturbacji, żebyś najpierw sama zauważyła, co sprawia Ci przyjemność, gdzie dotyk jest podniecający, a gdzie zupełnie obojętny. Praktyka sprawi, że punkt G znajdziesz niemal odruchowo i będziesz wiedzieć, co da największą ilość doznań. Jeśli chodzi o seks, warto przed samym stosunkiem poprosić partnera o stymulację łechtaczki, wspólne szukanie i pieszczenie punktu G, co znacznie ułatwi orgazm pochwowy przy użyciu penisa. Do tego rodzaju zabaw polecam pozycje, w których jesteś na górze, co znacznie ułatwi ustawienie się pod odpowiednim kątem.

Problemy z osiągnięciem orgazmu

Problemy z osiągnięciem orgazmu pojawiają się u dużej grupy kobiet. I o ile jest to zupełnie normalne w przypadku pierwszych kontaktów seksualnych, o tyle trwające dłuższy czas powinno budzić niepokój. Jeśli pomimo podniecenia i przyjemności płynącej z seksu nigdy nie dochodzisz pora zastanowić się nad przyczynami. Czasami powodem jest to, że stosunek trwa za krótko i wtedy warto przedłużyć grę wstępną. Innymi przyczynami braku orgazmu są złe doświadczenia seksualne, brak akceptacji własnego ciała, stres, problemy osobiste, które wpływają na jakość życia erotycznego, a także niechęć do partnera. Większość tych problemów powinnaś rozwiązać szczerą rozmową z partnerem. Jeśli na brak orgazmu wpływa stres bądź kłopoty osobiste warto przed seksem odciąć się od nich, zrelaksować zanim dojdzie do stosunku i podejść do niego bardziej pozytywnie. W niektórych przypadkach potrzebna będzie jednak pomoc specjalisty.

Przedwczesny orgazm

Niektóre kobiety mają natomiast problem z przedwczesnym orgazmem. Jest to równie poważny problem, co jego brak. Co więcej, niektóre kobiety już tak mają po prostu, że osiągnięcie orgazmu (głównie łechtaczkowego) przychodzi im bardzo szybko i nie jest to żaden powód do wstydu. Jeśli jednak nie czujesz się dobrze z tym, że partner dochodzi o wiele później warto wydłużyć grę wstępną, ale tylko w jego kierunku. Możesz na przykład spróbować rożnych form stymulacji penisa, nie tylko oralnych, ale i przy pomocy piersi bądź stóp. Niektóre kobiety w trakcie stosunku dochodzą później, jeśli jeszcze przed seksem osiągną orgazm.

Istnieją jednak przyczyny przedwczesnego orgazmu, których podłoże jest podobne jak u mężczyzn – złe doświadczenie, stres bądź presja. Tego typu problemy trzeba przedyskutować z partnerem, a także mieć na uwadze, że seks to przede wszystkim przyjemność, a nie zawody. Podejście do niego na luzie i pozytywnie na pewno pomoże w walce zarówno z przedwczesnym orgazmem, jak i jego brakiem.

 

Author

Write A Comment