Życie seksualne obojga rodziców zmienia się w chwili kiedy na świat przychodzi ich potomstwo. To prawda, że teraz nasza uwaga skupia się przede wszystkim na dzieciach. Dość często również nie mamy siły na to, aby wieczorem oddać się miłosnym igraszkom. Nie warto jednak rezygnować z życia seksualnego.

Nie zapominamy, że seks zbliża oboje partnerów i to właśnie on jest może być Waszym głównym łącznikiem w nowym i niezbyt łatwym etapie Waszego życia, którym jest rodzicielstwo.

Czy pozwalać dziecku spać w łóżku? To jest odwieczny dylemat świeżo upieczonych rodziców. Wiadomo, że gdy niemowlę śpi z nami w sypialni, z naszego seksu praktycznie nic nie wychodzi. Z drugiej jednak strony należy się z tym liczyć, że tak małe dziecko potrzebuje stałej i całodobowej opieki zarówno mamy jak i taty. Ja sama doskonale pamiętam, że moje życie seksualne wróciło do normy dopiero kilka miesięcy po narodzinach pierwszego dziecka. Po porodzie nie czułam się komfortowo, a dziecko dość często wybudzało się w nocy i dlatego właśnie spało razem z nami w jednym łóżku. Dlatego jeżeli maluszek jest już gotowy na to, aby zamieszkać we własnym łóżeczku lub pokoju – tym lepiej dla jego rodziców. Zyskujemy wtedy większe pole do manewru i na nowo odkrywamy świat seksualnych rozkoszy.

Co zatem można robić wspólnie z mężem gdy już nasze dzieci pójdą spać?

Otóż dosłownie to samo co robiliśmy zanim na świecie pojawiła się nasza pociecha. Proponuję abyście ze zdwojoną siłą pokazali jak bardzo Wam na sobie zależy. Na początku romantyczka kolacja, ewentualnie jakieś dobry film. Następnie delikatna gra wstępna, która na sam koniec zamieni się w szaleńczą pogoń za tym, co przez jakiś czas zostało przez Was utracone.

Oczywiście możemy wypróbować tutaj dowolne pozycje seksualne – takie, które są naszymi ulubionymi, oraz również takie, które jeszcze nie zostały przez nas odkryte. Potraktujmy ten nowy etap w naszym życiu jako szereg nowych wyzwań: nie tylko tych rodzicielskich i związanych tylko i wyłącznie z pojawieniem się na świecie naszego wymarzonego dziecka, lecz również i tych partnerskich. Nie zapominajmy o tym, że będąc rodzicami mamy takie same potrzeby seksualne jak w chwili kiedy nimi jeszcze nie byliśmy.

Miłość okazywana w naszym związku z pewnością sprawi, że będziemy jeszcze bardziej sobie oddani, tym bardziej w trudnych dla nas momentach, co z kolei pozytywnie wpłynie również i na Waszego malucha.

Author

Write A Comment