Związek na odległość to spore wyzwanie dla zakochanych. Wiele osób zastanawia się, czy taka relacja ma w ogólę rację bytu. Jak dbać o związek, gdy dzieli Was odległość? 

Trafiła Was strzała Amora, jednak okoliczności sprawiły, że tworzycie związek na odległość? Przed Wami spore wyzwanie – zarówno na polu emocjonalnym, jak i seksualnym. Aby taki układ się sprawdził, musicie budować relację na wzajemnym zaufaniu, które, rzecz jasna, jest kluczowe w każdym związku. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych kwestii, o których powinniście pamiętać, gdy dzielą Was kilometry.

Związek na odległość – 3 najważniejsze zasady

 

  • Komunikacja – czyli rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa! Bez tego ani rusz! Jasno komunikujcie swoje potrzeby i obawy, mówcie o tym, czego chcecie, a co Wam przeszkadza i nad czym chcecie pracować w relacji – w innym wypadku nawet żyjąc razem, w jednym mieszkaniu, nie dojdziecie do porozumienia, a uczucie wypali się szybciej, niż myślicie. Częste rozmowy, a, przede wszystkim, nieukrywanie prawdziwych emocji, pozwolą Wam przetrwać czas rozłąki i czuć bliskość mimo dzielących Was kilometrów
  • Ustalenie reguł – lęk przed zdradą prędzej czy później dotyka każdego, kto jest w związku. Odległość w tej kwestii z pewnością nie pomaga, przeciwnie – jedynie podpowiada szereg najczarniejszych scenariuszy. Ustalcie zatem jasne zasady Waszego związku – być może otwarta forma relacji Wam odpowiada, przez co unikniecie niedopowiedzeń i niepotrzebnych frustracji. Ustalenie zasad będzie też pomocne pod względem logistycznym – z czasem podróżowanie do siebie może stać się męczące, zwłaszcza gdy natłok codziennych obowiązków weźmie górę. Rozpiszcie grafik spotkań, dopasowując go do Waszego trybu życia – brzmi to niezbyt romantycznie, jednak pozwala skutecznie zadbać o związek i pomaga uniknąć niedomówień w przyszłości
  • Pielęgnowanie relacji – zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i seksualnym. Możliwości technologiczne dają spore pole do popisu – możecie się codziennie widywać i rozmawiać za pośrednictwem komunikatorów, jeśli należycie do grona romantyków, wysyłajcie do siebie miłosne listy lub drobne podarunki – to pozwoli Wam na długo utrzymać atmosferę, jaka towarzyszy zakochanym na początku związku. Nie zapominajcie o seksualnych kwestiach, które odgrywają istotną rolę w każdej relacji. Jeśli odległość nie pozwala Wam na zbyt częste spotkania, nie rezygnujcie z przyjemności – wykorzystajcie możliwości technologiczne do wspólnych pieszczot! Zacznijcie od klasycznego sextingu, aby pójść o krok dalej i spotykać się na “rozbierane randki” z wykorzystaniem wideorozmów. Wyposażcie się w niezbędne gadżety – obroża bdsm, czy harness na uda z pewnością rozpalą zmysły ukochanego. Równie dobrym pomysłem będą masturbatory – wibrator motylek dla pań i masturbator męski sprawdzą się podczas miłości tureckiej, która polega na wzajemnym obserwowaniu masturbacji w wykonaniu obojga partnerów. Zanim jednak zdecydujecie się na taką formę stymulacji, przeprowadźcie ze sobą szczerą rozmowę – pamiętajcie, że taka forma musi odpowiadać obu stronom. 

Związek na odległość bywa ciężki, jednak dla zakochanych, ufających sobie ludzi nie będzie trudny w realizacji. Najważniejsze, aby jasno ustalić konkretne zasady, którymi będziecie kierować się w relacji. Pamiętajcie o komunikacji i starajcie się dostrzegać dobre strony – dzięki temu, że dzieli Was odległość, nie popadniecie zbyt szybko w rutynę, która bywa zabójcza dla związku, za to każde kolejne spotkanie możecie traktować jak pierwszą randkę, odczuwając maksimum ekscytacji!

Artykuł partnerski

 

Author

Write A Comment