Rozmawiając o gadżetach erotycznych nie można nie wspomnieć o ich higienie. Jakby nie patrzeć istnieje kilka metod czyszczenia zabawek i nie zawsze wiadomo, która z nich jest najlepsza. Wprawdzie w większości przypadków standardowa woda z mydłem wystarczy, żeby utrzymać gadżety w dobrym stanie.

Mimo to warto poznać najpopularniejsze sposoby i stosować się do zalecanych dla danego materiału.

  1. Mydło i woda – wystarczy użyć zwykłego, antybakteryjnego mydła (bez alkoholu) i wody, a potem wytrzeć do sucha zabawkę ręcznikiem papierowym. Ten sposób sprawdzi się dla gadżetów wykonanych z silikonu medycznego, szkła, akrylu i plastiku.
  2. Wyparzanie – innymi słowy gotowanie we wrzącej wodzie przez 3-5 minut. Pamiętaj, że gadżet nie powinien dotykać dna garnka, warto więc zaopatrzyć się w gazę, w której zanurzysz go w wodzie. Ten typ czyszczenia wskazany jest dla szkła (ale tylko żaroodpornego), silikonu medycznego oraz stali nierdzewnej. Do wyparzania nie nadają się zabawki elektryczne.
  3. Środek dezynfekujący – najprostszy i bardzo skuteczny w obsłudze. Na rynku jest ogromny wybór cleanerów do gadżetów erotycznych. Wystarczy dokładnie spryskać nim zabawkę, a potem przetrzeć papierowym ręcznikiem. Niektóre z środków mają działanie przeciwgrzybiczne. Teoretycznie możesz stosować je do każdego rodzaju zabawki (oprócz cyberskóry). Warto jednak zapoznać się z ulotka od producenta czy dany środek nie wyrządzi jakiś szkód, co może się wydarzyć w przypadku choćby gumy lub plastiku.
  4. Mycie w zmywarce z funkcją sanityzacji – stosunkowo prosta metoda czyszczenia. Warto jednak pamiętać, że zabawki wykonane z cyberskóry, gumy, żelu, plastiku lub posiadające mechanizmy elektryczne nie nadają się do sanityzacji, gdyż mogą ulec uszkodzeniu.

Pamiętaj, że higiena gadżetów erotycznych to nie tylko ich regularne czyszczenie, ale i dbanie oraz użytkowanie z głową.

Pomimo że zabawki wykonane z silikonu medycznego nie wymagają specjalistycznej metody czyszczenia, jeśli korzystasz z nich z kimś lub zamiennie analnie i waginalnie – warto je dezynfekować i wygotować po każdym użyciu. Ważne jest również odpowiednie przechowywanie gadżetów. Najlepiej z dala od słońca i wilgoci, schowany w oryginalnym woreczku lub pudełko. Pamiętaj, że jeśli zamówiłaś zestaw zabawek, to każda z nich powinna być przechowywana w osobnej saszetce.

Nie zapomnij również o regularnym ładowaniu wibratorów do pełna według czasu podanego w instrukcji

Jeśli korzystasz z baterii – nie używaj jednocześnie zużytych i nowych, a zawsze wymieniaj wszystkie. Po skończeniu zabawy – wyciągnij baterie. W innym wypadku może to grozić rozlaniem się baterii i zniszczeniem zabawki.

Przy odpowiedniej higienie i przechowywaniu gadżety erotyczne mogą służyć wiele lat i nadal nie nosić śladów użytkowania 😉

Author

Write A Comment