Nie wiem jak ty, ale mnie wybranie kulek gejszy nie pozwalało spać przez kilka nocy. W końcu na rynku jest – jakby nie patrzeć – mnóstwo modeli. Kolorowe, ciężkie, podwójne, pojedyncze, duże, małe… Jak w tym całym szaleństwie odnaleźć odpowiednie dla siebie? Okazuje się, że odpowiedź jest prostsza niż myślisz i zawiera się w 3 pytaniach.

Jedna czy dwie?

Opinie bywają różne. Z jednej strony pojedyncza kulka polecana jest kobietom początkującym, o słabych mięśniach kegla, drobnej budowie oraz chorującym na tyłozgięcie szyjki macicy i opadające narządy wewnętrzne. Z drugiej strony wiele osób uważa, że to przesada i – nie licząc przypadków chorobowych – każda z nas poradzi sobie z dwiema kulkami. Prawda, jak zwykle, leży gdzieś po środku. Sama polecałabym jednak zacząć od pojedynczej kulki, ponieważ zawsze lepiej kupić później podwójną i cięższą niż już na starcie się zniechęcić przez wypadanie kulek. Innym dobrym rozwiązaniem jest zakup zestawu progresywnego – kulki rosną razem z siłą naszych mięśni i w razie gdyby pierwsza okazała się za lekka, zawsze można wziąć drugą z kolekcji.

Rozmiar

Z rozmiarem sprawa wygląda nieco prościej. Dla początkujących kobiet poleca się głównie duże kulki o rozmiarze od 3.5 cm do 3.8 cm (najbardziej optymalne jest 3.6 cm). Zanim się jednak przerazisz ich wielkością – spokojnie. Ich rozmiar wynika z tego, że zwyczajnie niewyćwiczonym mięśniom będzie łatwiej utrzymać większe kulki. Poza tym, pochwa to elastyczny narząd i spokojnie sobie poradzi z dostosowaniem się do gadżetu. Istnieje jednak wyjątek od tej reguły – kobiety o drobnej budowie, wąskiej pochwie lub bardzo młode. Często w ich przypadku aplikacja dużych kulek może być nie tylko nieudana, ale i bolesna. Z własnego doświadczenia wiem, że to nic przyjemnego. Polecam natomiast wszystkie kulki o średnicy poniżej 3 cm, które o wiele łatwiej będzie nie tylko włożyć, ale i świetnie się sprawdzą do ćwiczeń. Z mniejszych powinny też korzystać kobiety, które już od jakiegoś czasu trenują mięśnie kegla.  

Waga

Tutaj sprawa ma się podobnie, jak z rozmiarem. Początkujące kobiety powinny używać kulek, których łączna masa nie przekracza 60g. Niewytrenowane lub osłabione mięśnie kegla mogą nie utrzymać cięższych kulek, a to doprowadzi do ich wypadania. Z czasem jednak dojdziesz do wprawy i będziesz mogła wybrać kulki o większej masie.

Generalna zasada postępowania przy kulkach gejszy wygląda tak – zaczynamy od dużych, lekkich i pojedynczych/podwójnych kulek do przejścia na małe, ciężkie, podwójne kulki.

Nie jest to jednak regułą. Każda z nas ma inną budowę ciała i inne predyspozycje. Warto wprawdzie kierować sie powyższą zasadą, ale jeśli gdzieś po drodze uznasz, że cięższe kulki już możesz nosić, ale nadal wolisz unikać podwójnych kulek, to nic się nie stanie. Ważne, żeby twoje mięśnie pracowały odpowiednio.

Author

Write A Comment