Masturbacja to jak najbardziej naturalne zachowanie zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Większość lekarzy nie widzi żadnych przeciwwskazań co do masturbacji, dlaczego więc również i kobiety w ciąży by miały tego nie robić? Uniesienia seksualne powinny przede wszystkim sprawiać przyjemność, dlatego zarówno i przyszłe mamy z brzuszkiem powinny czerpać uroki z wszelkich zalet masturbacji.

Czy masturbacja w ciąży jest bezpieczna?

Nie da się ukryć, że najczęściej zadawanym pytaniem przez ciężarne kobiety odnośnie masturbacji jest to, czy nie zagraża ona jeszcze nienarodzonemu dziecku. Otóż lekarze są tego zdania, iż najważniejsze jest to, aby przyszła mama czuła się zdrowo i szczęśliwie – wtedy jej dziecku nic nie zagraża. Jeżeli zatem kobieta, która jest w stanie błogosławionym, ma ochotę na samo zaspokojenie się seksualnie, nic nie stoi na przeszkodzie.

Warto również wspomnieć, że kobiety w ciąży, a szczególnie te w pierwszym jej trymestrze, dość często odczuwają silny popęd seksualny.

Co zatem zrobić gdy ukochanego nie ma w pobliżu? Mi pomogła właśnie masturbacja. Masturbując się w ciąży poczujecie się od razu w o wiele lepszym humorze, ponieważ w trakcie tej czynności, organizm ciężarnej wytwarza dość sporo substancji poprawiających nastrój, a także korzystnie wpływających na zdrowie przyszłej mamy. 

Jak się masturbować w ciąży?

Masturbacja w ciąży to bardzo przyjemny i pożyteczny proces. Czasami jednak czujemy pewien dyskomfort, a wszystko to z powodu coraz większego brzuszka. Dlatego musimy obrać taką pozycję, która nie będzie uciskała nienarodzonego dziecka. Na przykład można się położyć na boku.

Pamiętajmy też o tym, aby w trakcie masturbacji nie używać żadnych sztucznych nawilżaczy. Wystarczy nam nasza własna ślina.

Możemy podniecać się również pod prysznicem. To doskonały sposób na urozmaicenie codziennych, rutynowych czynności higienicznych. W tym przypadku jednak uważajmy na zbyt ciepłą i zbyt zimną wodę. Bardzo zimna woda może być przyczyną szoku toksycznego, natomiast za gorąca może wywołać przedwczesny poród.

Istotne jest również to, aby dotykać i pieścić swoje ciało tylko i wyłącznie umytymi i czystymi rękoma. Nie zaleca się również wkładania palców głęboko do pochwy, bowiem łechtaczka u kobiet w ciąży jest tak bardzo unerwiona, że wystarczy delikatna stymulacja zewnętrza, aby w ten właśnie sposób doprowadzić kobietę do rozkoszy.

W trakcie wykonywania tej czynności nie warto się śpieszyć. Ma to być powolny i zmysłowy proces, po którego zakończeniu warto zapaść w błogi i relaksujący sen.