Wiele osób nie wie o istnieniu takich związków. Wielu też nie przyznaje się przed swoimi znajomymi, że mieli z nimi coś wspólnego. A mimo to poliamoria staje się coraz popularniejsza, nawet w naszym – zdominowanym przez związki dwóch osób – kraju.

Poliamoria to związek między co najmniej 3 osobami

Pomimo powszechnych opinii – często nie chodzi tylko o seks. Paru moich znajomych chwali sobie takie relacje, stosując argument, że: ,,mają wszystko to, czego chcą”. Oprócz stosunków intymnych partnerzy oferują też sobie nawzajem wsparcie emocjonalne i przyjaźń. Możesz liczyć na seks, który Cię spełnia i którego oczekujesz oraz dobrego towarzysza do rozmowy. A przy tym nie rezygnujesz z żadnego człowieka ze względu na jego braki. Z tego głównie powodu ludzie angażują się w poliamorię.

Wiem, że wielu z nas wydaje się tego nie tylko egzotyczne i dziwne, ale i… złe

W końcu wychowałyśmy się w społeczeństwie, w którym zdrowym związkiem jest związek dwojga ludzi. Ale dzieje świata mówią jednak co innego… – wielożeństwo było (i w wielu miejscach nadal jest) bardzo popularnym modelem związku. Ludzie w nich przebywający w większości wypadków nie skarżą się na to.

Jak zacząć?

Choć nie zabrzmi to najlepiej, to jednak Internet jest najlepszym miejscem, w którym możesz znaleźć partnerów. Szczególnie w Polsce, gdzie nadal seks między dwiema kobietami i mężczyzną jest wzgardzany, a co dopiero związek między kilkoma, różnymi osobami. Na nasze szczęście istnieje jednak mnóstwo forów internetowych, na których ludzie otwarcie mówią o swoich pragnieniach i wyrażają chęć poznania się i spotkania.

Osobiście polecam zacząć od Internetu, żeby przynajmniej porozmawiać z ludźmi zaangażowanymi w takie związki i oswoić się z tematem. Prawdopodobnie dzięki temu odnajdziesz osoby, będące w związku kilkuosobowym nawet we własnym mieście. Warto też mimochodem zagaić taki temat wśród własnych znajomych.

Sama zdziwiłam się ilu ludzi, których znam było lub obecnie jest w wieloosobowym związku i nie tylko nie wstydzi się tego, ale i czuje się szczęśliwym!