Miłość grecka, pomimo swojej kontrowersji, zyskuje coraz więcej zwolenników, co mnie niezmiernie cieszy. Szczególnie, że wiele kobiet uważa, że orgazm analny jest czymś świetnym i zupełnie innym niż ten związany ze stymulacją waginy.

Warto jednak pamiętać, że do seksu analnego trzeba się przygotować i zadbać o to, żeby każdy stosunek przebiegał przyjemnie i bezboleśnie dla obu stron. Z tego względu przygotowałam kilka porad dla początkujących, jak zacząć kochać się po grecku.

Mężczyźni to też ludzie

Z własnych doświadczeń, jak i wielu znanych mi kobiet wynika, że boimy się przede wszystkim dwóch rzeczy: bólu i przykrej niespodzianki podczas seksu. Jeśli chodzi o ból, to poniżej znajdują sie rady jak go uniknąć. Mocno streszczając – pieszczona i przygotowywana do seksu pupa nie ma prawa zaboleć już w chwili seksu. Jeśli się uspokoisz i będziesz rozluźniona wszystko nie tylko pójdzie bezboleśnie, ale i ogromnie przyjemnie.

Jeśli natomiast chodzi o to, że twój partner może się pobrudzić. Cóż, zaufaj mi, że jeśli będziesz przestrzegać podstawowych zasad higieny, niemal nie istnieje taka możliwość. A nawet jeśli trafi się coś niewielkiego – pamiętaj, że mężczyźni to też ludzie. Delikatne zabrudzenie nie powinno stanowić problemu. Nie mówię tutaj o seksie podczas kilkudniowej biegunki lub zaparć, bo to dość oczywiste, że w tych dniach seks analny jest co najmniej niewskazany. Jeśli mimo to nadal się obawiasz – polecam na parę dni przed stosunkiem zmienić dietę na lżejszą i pić dużo wody. To powinno umożliwić regularne wizyty w toalecie i uspokoić twoje nerwy.

Najpierw palec

Niestety odbyt, w przeciwieństwie do twojej cipki, nie rozciąga się i często jeśli twój partner napotka opór, to już raczej nic z tym nie zrobicie. Dlatego bardzo ważne jest, żeby seksu analnego nie rozpoczynać od razu od stosunku. Zacznijcie od przyzwyczajenia twojej pupy do tego, że coś będzie się w niej znajdować. Najlepiej sprawdza się w tej sytuacji stymulacja palcem nawilżonym lubrykantem lub śliną. Z czasem, kiedy przestaniesz odczuwać opór i dyskomfort, możesz dołożyć więcej palców lub nawet skorzystać z małych zabawek erotycznych dedykowanych pieszczotom analnym. Pamiętaj, że nic na siłę! Nawet u kobiet, które nigdy nie miały oporu psychicznego przed penetracją odbytu, zdarzają się problemy z zaciśniętymi mięśniami.

Jak to jest z tą lewatywą?

Lewatywa konieczna nie jest. Wystarczy jeśli kilka godzin przed stosunkiem skorzystasz z toalety. Oczywiście, jeśli nadal nie czujesz się czysta wewnątrz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić lewatywę. W aptece znajdziesz zarówno gruszki do lewatywy, jak i jednorazowe wlewy, które na pewno oczyszczą cię w pełni. Przed samym seksem powinnaś dokładnie umyć nie tylko ciało, ale i odbyt oraz jego okolice. Osobiście polecam zrobić to własnymi palcami z mydłem lub płynem do higieny intymnej. Potem tylko wypłukać wszystko strumieniem wody i gotowe.

Odpowiednie nawilżenie i bezpieczeństwo

Wspominałam już o tym, ale powtórzę. Nieważne czy dopiero zaczynanie, czy jesteście już o krok przed pełnym stosunkiem analnym. Odbyt nie wytwarza żadnego naturalnego nawilżacza, dlatego użycie lubrykantu jest konieczne, żeby zapobiec otarciom, bólowi, a także ułatwić stymulację. Równie ważna jest gra wstępna nastawiona na pieszczoty pośladków i odbytu. Nawet, jeśli posiadasz stałego partnera warto zaopatrzyć się w prezerwatywy. Bakterie, które nie sprawiają problemów w odbycie, mogą wywołać infekcje penisa i pochwy. Może to nie brzmi zbyt romantycznie, ale po jakiejkolwiek stymulacji odbytu (nawet palcem) konieczne jest dokładne umycie rąk/zabawek/penisa, żeby nie narazić się na żadne nieprzyjemne choroby.

Author

Write A Comment