Bondage kojarzy się głównie z pięknymi, wyszukanymi, a przede wszystkim skomplikowanymi pętami krępującymi całe ciało partnera. Taki kunszt wymaga jednak znakomitej znajomości węzłów i również imponujących umiejętności w ich wiązaniu, wyczucia oraz doświadczenia w obcowaniu ze sznurami. Jeśli temat wiązania Cię frapuje, lecz chciałabyś zacząć od czegoś prostszego, lecz równie frapującego, powinnaś zacząć swoją przygodę od kajdanek.

Kajdanki erotyczne

Nie są to typowe gadżety BDSM, chociaż skutecznie krępują. Mogą być używane nie tylko przez wytrawnych zwolenników krępowania, ale także przez totalnych amatorów – są idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących czegoś więcej niż zwykłych waniliowych igraszek.

Kajdanki są jednymi z najbardziej popularnych produktów urozmaicających życie seksualne. Stanowią jeden z prostszych sposobów na dodanie związkowi pikanterii i dotarcie do nowych rejonów rozkoszy.

Skąd bierze się fenomen kajdanek?

Kajdanki stanowią jeden z bardziej dostępnych (i mniej „bulwersujących”) sposobów na odkrywanie we dwoje czegoś zupełnie nowego w sytuacjach intymnych. Odebranie jednemu z partnerów (nawet częściowej) kontroli sprawia, że nie jest on w stanie dostać tego, czego w tym momencie pragnie, co jest niezwykle stymulujące, a przy okazji otwiera kochankom nowe możliwości pieszczot i zachowań. Rodzą się nowe pomysły i ekscytacja wraz z inwencją wzrasta, doprowadzając do odkrywania nowych doświadczeń.

Atutem kajdanek w erotycznym repertuarze jest to, że można ich używać na wiele sposobów. Nie ograniczają ich także miejsca, w których można ich używać – wszystko zależy od Waszych preferencji i pomysłowości, otwierając pole do wielu intrygujących scenariuszy zbliżeń.

Rodzaje kajdanek

Sięgając po nowe doznania związane z kajdankami, można realizować szeroki wachlarz fantazji, związany również ze stopniem spętania partnera. Od wyboru kajdanek dostępnych na rynku można dostać zawrotu głowy, ze względu na ich różnorodność oraz formę:

  • kajdanki na nadgarstki – owinięte futerkiem, otulone materiałem, bądź przyjemnym w dotyku tworzywem sztucznym. Wyglądają seksownie i występuje w wielu wariantach kolorystycznych (najpopularniejsze to czerń, róż i czerwień, ale jest ich znacznie więcej);
  • prawdziwe kajdanki policyjne – należą do „rodziny” kajdanek na nadgarstki, jednak ich użycie służy zachowaniu pewnego „realizmu” sytuacji – ich zimny metal może dodać smaczku np. podczas role play`u
  • kajdanki na nadgarstki o długich, regulowanych paskach – pozwalają na skrępowanie rąk w różnorakich odległościach od mebli, co jeszcze bardziej ogranicza pole manewru skutej osobie;
  • kajdanki do ud i nadgarstków – nadgarstki partnera zostają w ten sposób skrępowane przy jego udach. Tego typu kajdanki są przyjemne w dotyku, wypełnione w środku miękką tkaniną;
  • kajdanki połączone z obrożą – szyję okala regulowana obroża, do której np. łańcuszkami są przymocowane kajdanki, zakładane na nadgarstki;
  • kajdanki skórzane – należą do nich min. kajdanki na kostki, są świetnym rozwiązaniem, jeśli planujecie wiązanie, jako dłużej trwający element sceny, ponieważ większa powierzchnia krępująca mniej utrudnia dopływ krwi, czy też powoduje ewentualne otarcia.

Zabaw się w dominację

Eksperyment z kajdankami może, choć nie musi, stanowić wstęp do Waszej rozmowy o realizacji fantazji o zabarwieniu BDSM. A nawet jeśli jesteś zdeklarowaną zwolenniczką wanilinowego seksu, kajdanki są idealne, gdy pragniesz zabawić się w dominację w sypialni i pokazać kto (tym razem) rządzi w Waszym łóżku. Sky is the limit! Ilość pomysłów na wykorzystanie tego gadżetu jest wręcz nieograniczona – zakuj go i wrzucić na łóżko, zabawcie się na krześle, na stojąco czy nawet pod prysznicem.

Cokolwiek wymyślicie i będzie Wam sprawiało przyjemność będzie dobrym pomysłem.

Author

Write A Comment