Pochwa kobieca, zwana pieszczotliwie cipką, muszelką, foczką, itp… to zewnętrzna część narządów płciowych kobiety. To tak zwany srom, który zamykają większe wargi sromowe, natomiast gdy je rozchylimy, naszym oczom ukażą się mniejsze wargi sromowe. Jeżeli jesteście ciekawe w jaki sposób prezentują się Wasze narządy intymne, możecie skorzystać z lusterka, które ułatwi to zadanie.

Wzięłyście już lusterko do ręki, rozchyliłyście wargi sromowe większe, następnie mniejsze…

W następnej kolejności powinna ukazać się łechtaczka. To odpowiednik męskiego prącia i w dużej mierze odpowiedzialna jest za rozkosz odczuwaną przez kobietę w trakcie stosunku oraz pieszczot. Należy wiedzieć również, że wargi sromowe mniejsze zakrywają ujście samej pochwy, a także cewki moczowej, a przestrzeń, która obejmują to nic innego jak przedsionek pochwy. Jego ścianki zwilża wydzielina wyprodukowana w gruczołach przedsionkowych większych.

Jeżeli rzeczywiście wzięłaś do ręki lusterko, prawdopodobnie jesteś bardzo zainteresowana swoim ciałem, a także zmianami, które w nim zaszły na przestrzenni lat. Być może dopiero co zaczynasz swoją przygodę z seksem i całą masą rozkoszy z tym związaną. Zatem jeżeli jeszcze nie rozpoczęłaś współżycia, musisz wiedzieć, że we wnętrzu Twojej pochwy znajduje się również błona dziewicza, która zazwyczaj ustępuje wraz z pierwszym stosunkiem seksualnym.

Błona dziewicza to cienki fałd błony śluzowej, która z kolei zamyka wejście do waginy u tych kobiet, które nie odbyły jeszcze swojego pierwszego stosunku seksualnego. Istnieje kilka rodzajów błon dziewiczych, są to na przykład: błona sitkowata, błona preforowana, błona półksiężycowata oraz błona brzeżna.

Jednakże pierwsze co rzuca nam się w oczy to owłosienie łonowe, które jest najczęściej usuwane przez je właścicielki. Czy słusznie?

Wedle obowiązującej mody, mężczyźni preferują jego brak, tak więc kobieta, która jest ogolona w miejscach intymnych może uchodzić w ich oczach za bardziej zadbaną i atrakcyjną. Warto wiedzieć jednak, że owłosienie łonowe odgrywa szczególną rolę w trakcie pobudzania seksualnego. Włosy łonowe występują również na zewnętrznych powierzchniach grubych fałdów skórnych na wargach większych i łączą się one ze sobą zaraz przy wzgórku łonowym, otaczając srom, gdzie stają się cieńsze.

Włosy łonowe pojawiają się u młodych kobiet tuż na samym początku okresu dojrzewania. Dzieje się to za sprawą stymulacji przysadki przez podwzgórze łonowe. W następnej kolejności uwalniane są odpowiednie hormony, które mają za zadanie przeobrażenie małej dziewczynki w dojrzałą kobietę.

Author

Write A Comment