Friends with benefits, przyjaciele od seksu, seks bez zobowiązań. Jakkolwiek by nie nazwać takiego układu staje się on coraz popularniejszy w naszym kraju. I choć nadal na jego temat pojawia się wiele sprzecznych opinii, niewątpliwym jest że wiele osób przynajmniej raz spróbowało tej metody lub korzysta z niej w miarę regularnie.

Wątpliwości

Wiele kobiet nie zgadza się na seks bez zobowiązań z jednej prostej przyczyny – seks utożsamiają bezpośrednio z uczuciem i nie potrafią traktować tych sfer oddzielnie. Są też ludzie, którzy boją się, że nie dadzą sobie rady na dłuższą metę utrzymywać kontaktów czysto seksualnych. I na koniec tacy, którzy boją się dostać łatki dziwki w razie gdyby ktoś znajomy dowiedział się o ich preferencjach. Jeśli należysz do kobiet z pierwszego lub drugiego grona będzie ci bardzo ciężko podejść do tej relacji bez emocji. I o ile jeszcze znajdą się osoby, które obawiały się zakochać, ale nagle przy którejś z podobnych relacji nie poczuły nic do partnera, o tyle ludzie wiążący seks z uczuciami prawie nigdy nie są w stanie dobrze się czuć w związkach bez zobowiązań. I nie ma w tym nic złego. Rozwiązanie takiego problemu najczęściej wymagałoby zmiany własnej osobowości i przekonań, a nie na tym polega urozmaicanie życia seksualnego. Jeśli jesteś taką kobietą – nie martw się, z reguły takie jak ty są świetnymi kochankami swoich partnerów na lata i nie potrzebują nic w takim układzie zmienić.

Jak sprawić, żeby to działało?

W drugim przypadku często problemem jest zbytnie przywiązywanie się do ludzi i/lub zbyt szybkie snucie nadziei na przyszłość. W układzie friends with benefits ważne jest właśnie nienastawianie się na żaden związek czy głębszą relację. Trudno to zrobić, ale w tym przypadku zwyczajnie powinnaś potraktować potencjalnego partnera jako kolegę albo nawet znajomego z dawnych lat. Choć brzmi to banalnie – właśnie na tym polega ten układ. Oczywiście lubisz się ze swoim przyjacielem, macie czasami nawet wspólne tematy, ale nie łączy was nic ponad to. Częściej czujecie do siebie pożądanie niż inne pozytywne uczucia. Co więcej, weź pod uwagę, że nie wszystkie związki bez zobowiązań wyglądają tak, jak na filmach – ona i on doskonale się rozumieją, lubią ze sobą rozmawiać, a jeszcze bardziej lubią seks ze sobą. Po seksie się żegnają i każdy wraca do swojego idealnego życia. Często w układzie friends with benefits jedyne, co istnieje to ten wspaniały seks i powrót do własnego życia. Nie potrzebujesz zabawnych rozmów o swojej pasji, jeśli twoim jedynym celem jest kolokwialnie mówiąc rozładowanie napięcia seksualnego.

Jak łatwo zauważyć – seks bez zobowiązań nie jest dla każdego.

Trzeba nie tylko umieć panować nad własnymi emocjami, ale i zdystansować się od partnera, widzieć różnicę między seksem a relacją romantyczną. Niemniej, tak jak już wspominałam poprzednio nawet jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić – nic straconego. Friends with benefits to świetny układ dla kogoś, kto lubi seks, nie wiąże go tylko z uczuciami i nie ma problemu z kochaniem się z jednym lub kilkoma partnerami bez głębszych relacji.

Author

Write A Comment