Każdy mężczyzna uwielbia to, gdy jego partnerka tak samo jak on osiąga w trakcie intymnego zbliżenia szczyt możliwości i ekstremalnych przyjemności. Dlatego mężczyźni bardzo często pytają kobiety o to, czy było im dobrze. Niekiedy jednak zdarza się, że przedstawicielki płci pięknej mają pewne wątpliwości co do tego, czy aby na pewno osiągnęły orgazm w trakcie uprawiania seksu.

W takim razie jak go rozpoznać?

Kobiecy orgazm to wyjątkowe i szczególne doświadczenie, który łączy doznania zarówno sfery fizycznej jak i psychicznej. Okazuje się również, że nie ma jednolitej definicji kobiecego orgazmu, ponieważ każda z nas przeżywa go na swój własny sposób. Ogólnie rzecz biorąc jest to odczuwanie bardzo silnej przyjemności seksualnej, a także związanych z nią wszelkich zmian świadomości i doznań fizycznych.

Podobny obraz

Orgazm w istocie rzeczy jest zjawiskiem niezwykle złożonym i może być przeżywany w odmienny dla każdego sposób. Każda z nas odczuwa go inaczej, również w trakcie różnych form stymulacji. Stąd też zazwyczaj powstają wątpliwości, czy to aby na pewno był orgazm?

Oto kilka przykładowych objawów świadczących o tym, że możemy przeżywać orgazm:

Rytmiczne i równomierne napinanie mięśni odbytu oraz dolnej części miednicy, uczucie ciepła pulsującego w okolicy narządów płciowych, które powoli rozchodzi się obszar całego ciała, znacznie przyśpieszony oddech, a na samym końcu „odpłynięcie”, które z kolei jest oznacznikiem wcześniej wspomnianej zmiany świadomości. Na sam koniec kobieta zazwyczaj się rozluźnia, a z jej pochwy wypływa strumień płynu. Jednak mimo różnorodności wszelkich objawów pojawienia się orgazmu, kluczowy jest właśnie ten, który odczuwamy jako nagła zmiana świadomości umysłu, a także zatracenia w przeżytych doznaniach.

Znalezione obrazy dla zapytania orgasm gif

Niestety, niektóre z nas, mimo usilnych prób, nie mogą w ogóle osiągnąć wymarzonego orgazmu.

Być może cierpią na zaburzenia związane z pojawieniem się orgazmu. Oto najczęściej występujące objawy: kobiety, które cierpią na zaburzenia związane z występowaniem u nich orgazmu zazwyczaj skarżą się na to, że orgazm mogą osiągnąć jedynie poprzez stymulację łechtaczki, a nie w trakcie penetracji. U kobiet tych może występować również opóźniona reakcja, którą określają jako orgazm lub bardzo słabe odczucie, że to właśnie szczyt ich doznań. Niektóre z kobiet nigdy nie doświadczyły orgazmu, nawet w trakcie masturbacji.

Znalezione obrazy dla zapytania orgasm gif

Co należy wtedy zrobić?

Jeżeli u którejś z Was występują podobne objawy, należy czym prędzej udać się do lekarza seksuologa w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

Author

Write A Comment