W życiu już tak bywa, że czasami nasze libido staje się mniejsze. I o ile w okresach zwiększonego stresu oraz po ukończeniu pewnego wieku jest to normalne, o tyle nic nie stoi na przeszkodzie, by sobie pomóc naturalnymi metodami. Jeśli Ty albo Twój partner macie problem z ochotą na seks, zanim sięgnięcie po specjalistyczne leki, spróbujcie sobie pomóc w sposób naturalny.

1. Afrodyzjaki

Jeden z najlepszy sposobów to afrodyzjaki. Przed wizytą w sypialni warto trafić do kuchni. Wiele przypraw ma świetny wpływ na popęd seksualny – między innymi czosnek, bazylia, chili, imbir i cynamon. Podobnie zadziałają banany, migdały i czekolada, a także… seler!

2. Sport

Choć niektórym trudno w to uwierzyć – ruch ma ogromny wpływ na libido. Zostało udowodnione, że ludzie, którzy ćwiczą regularnie nie tylko mają większą ochotę na seks, ale są też z niego bardziej zadowoleni. Nie musi być to żaden potężny wysiłek, wystarczy że będziesz ćwiczyć 3 razy w tygodniu. Do tego jest to świetny pomysł na zbliżenie się do swojego partnera poprzez wspólne bieganie lub wizytę na siłowni.

3. Odpoczynek

Jak już wcześniej pisałam – spadek libido związany jest także ze stresem. Jeśli masz wiele do załatwienia i trudno Ci znaleźć chwilę dla siebie – to nic dziwnego, że nawet na seks nie masz ochoty. Dobrze jest wtedy rozluźnić się i wreszcie odpocząć od rzeczywistości. Polecam zakup olejków zapachowych i odprężającą kąpiel we dwoje, a także masaż. Chwila relaksu potrafi obniżyć stres i zdziałać cuda na nasze libido. Na popęd seksualny zbawiennie działa również sen, którego często nam brakuje.

4. Ogranicz używki i leki

Choć wino i kawa potrafią podnieść naszą chęć na seks, papierosy działają już w zupełnie odwrotny sposób. Jeśli inne metody nie przynoszą skutku warto zastanowić się czy przyczyny niskiego libido nie leżą w przyjmowanych przez nas lekach bądź używkach.

Author

Write A Comment