Opalanie topless lub nago z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Nie tylko młodzi ludzie zaczynają na plaży ściągać stroje kąpielowe i pokazywać się w stroju Adama. Zanim jednak odwiedzimy plażę nudystów, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach bezpiecznego opalania nago.

Odpowiednia ochrona

Kremy z filtrem UV nie są żadnym wymysłem koncernów kosmetycznych. Stosowanie ich jest bardzo ważne (szczególnie latem i na plaży) i ma na celu ochronę przed poparzeniami i czerniakiem. Niezależnie od tego czy zamierzamy się opalać nago czy w bardziej ,,zwyczajny” sposób powinno sie używać balsamu z filtrem co najmniej 30, w zależności od karnacji. Tu muszę dodać, że osoby z bardzo jasną skóra i/lub wieloma pieprzykami, znamionami powinny odpuścić sobie opalanie się nago albo mocno ograniczyć je. Niestety, ale tego typu opalanie się może wyrządzić Ci więcej szkody niż przyjemności.

Wróćmy jednak do opalania się nago

Podczas smarowania się kremem, zadbaj o to, żeby jego większa warstwa znalazła się również na piersiach, wzgórku łonowym, pachwinach i pośladkach. Skóra w tych miejscach jest wyjątkowo delikatna i nieprzystosowana jeszcze do tak mocnych promieni słonecznych. Lepiej nie ulec poparzeniu po pierwszych 10 minutach na plaży. Ponadto, warto zasłonić brodawki specjalnymi nalepkami. Są one bardzo wrażliwe i wystawianie ich na słońce nie jest najlepszym pomysłem. Z własnego doświadczenia radzę też nie golić okolic bikini, a przynajmniej nie tak, jak robisz to zazwyczaj.

Pierwszy raz nago? Nie tak szybko!

Ochrona ochroną, ale jest jeszcze jedna rzecz, którą powinnaś zrobić przed wyjściem na plaże. Podejrzewam, że to Twój pierwszy raz, kiedy zamierzasz opalać się nago. Nie popełnij mojego błędu i pamiętaj, że przez cały czas Twoja pochwa i Twoje piersi były skrzętnie ukrywane pod materiałem bikini. Niestety, ale są to na tyle wrażliwe miejsca, że wysmarowanie się kremem z filtrem 50 nie wystarczy. Zanim nadejdzie Twój pierwszy raz na plaży nudystów – daj skórze miejsc intymnych poznać, co to jest. Na początku wystawiaj nagie ciało na słońce na krótki czas – do 10 minut. Musisz przyzwyczaić je do nowych warunków. W ten sposób zmniejszysz szanse na powrót z poparzeniami pierwszego dnia wakacji.

Plaża nudystów

Jak pewnie dobrze wiesz – opalanie się nago jest zabronione na publicznych plażach. Najlepiej jest robić to albo na własnym podwórku, albo znaleźć w pobliżu plażę nudystów. Kiedy już tam trafisz – pamiętaj, że leżenie godzinami na piasku, choć przyjemne, nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej opalać się w ruchu – spacerując lub bawiąc się w wodzie (po wyjściu z wody koniecznie nałóż kolejną dawkę kremu). Na plażach nudystów uważane za niegrzeczne jest zbyt natarczywe wpatrywanie się w kogoś. Ponadto, jeśli jesteś tam pierwszy raz i trochę się wstydzisz – zabierz ze sobą koleżankę lub znajdź sobie miejsce nieco na uboczu, w półcieniu. Nie tylko pozwoli Ci się to rozluźnić, ale też sprawi, że łatwiej wejdziesz w świat nudystów.

Po powrocie do domu koniecznie posmaruj całe ciało balsamem łagodzącym.

Author

Write A Comment