Chyba każdy zgodzi się z tym, że seks jest spoiwem każdego udanego związku. Owszem, można bez niego żyć, ale niekoniecznie szczęśliwie i zdrowo. Niestety, okazuje się, że problem abstynencji seksualnej dotyczy nie tylko osób, które nie są aktualnie w związku, lecz także i par…

Prawda jest taka, że seks jest podwaliną udanego związku

Dwie osoby, które darzą się szczególnym uczuciem powinny uprawiać ze sobą seks. Można w tym momencie snuć przeróżne teorie, jednakże tej się nie zmieni, ponieważ potwierdzają ją wieloletnie badania lekarzy seksuologów z całego świata.

Z reguły zazwyczaj jest tak, że na samym początku związku i w trakcie budowania wzajemnych relacji oraz poznawania się, zdawałoby się, że ogień namiętności nigdy nie wygaśnie pomiędzy dwojgiem zafascynowanych sobą kochanków. Mają oni ochotę na siebie o każdej porze nocy i dnia. Jednakże z czasem wszystko powoli zanika i mimo tego, że nadal łączy ich szczególna więź, zaczynają traktować swoją sypialnie już tylko jako miejsce służące do spania. Natomiast po kilkumiesięcznej abstynencji tego typu, powrót do normalności może okazać się wręcz niemożliwy do zrealizowania…

Okazuje się również, że brak seksu negatywnie wpływa na wiele sfer, a także zakłóca naturalny rytm codziennego funkcjonowania. Oto kilka przykładów:

– Spadek poziomu szczęścia… – Osoby, które nie uprawiają seksu nie są tak do końca szczęśliwe. Otóż w tracie intymnego zbliżenia nasz organizm uwalnia całe pokłady endorfin, dzięki czemu czujemy się rozluźnione i mniej zestresowane.

– Infekcje… – Prawda jest taka, że zbyt długotrwała abstynencja seksualna może skutkować przeróżnymi infekcjami pochwy, takimi jak na przykład: suchość pochwy, a także problemami z drogami moczowymi. Objawy te mogą zniknąć jeżeli przywrócimy nasz pociąg seksualny ponownie do życia.

– Problemy z osiągnięciem orgazmu… – Im dłużej żyjemy bez seksu, tym mamy większe problemy z osiągnięciem orgazmu i całej masy przyjemności z tym związanych. Nie jest prawdą to, że po dość długim terminie abstynencji będziemy zdolne osiągnąć szczytowanie w dosłownie parę minut.

– Późniejsze relacje z partnerem… -Niestety, brak seksu negatywnie wpływa na nasze relacje z partnerem, a także na częstotliwość późniejszych zbliżeń.

Mi osobiście ten problem nie jest obcy. Wiele par przeżywa podobny kryzys. Obowiązkowa jest tutaj szczera rozmowa z partnerem, a także podęcie próby naprawienia problemu, na przykład za pośrednictwem seksuologa.

Author

Write A Comment