Przygodny seks, czyli odbycie stosunku seksualnego z całkowicie nieznajomą dla nas osobą to ostatnio dość modna forma zaspokojenia seksualnych potrzeb. Zwolennicy przygodnego seksu argumentują swoje zachowanie tym, że dzięki temu mogą uprawiać seks bez zbędnych zobowiązań i wieloletniego zaangażowania w związek partnerski.

Prawda jest jednak taka, że seks z nieznajomą osobą ma tyle samo plusów co minusów

Co ciekawe, zwykło się przyjmować, że to zazwyczaj mężczyźni najczęściej dążą to tego typu zbliżenia, wykorzystując naiwność i emocjonalność płci przeciwnej. Otóż jednorazowa przygoda w żaden sposób nie powinna być krzywdząca dla którejkolwiek ze stron i zanim przejdziemy do uprawiania seksu, przedstawmy partnerowi swoje warunki, aby był w pełni świadomy. Interesujące jest również to, że tak samo jak mężczyźni, kobiety we współczesnych czasach również chętnie dążą do niezobowiązujących kontaktów seksualnych z przedstawicielami płci męskiej. Nie mniej jednak, każda taka decyzja, która skłania nas ku podjęciu inicjacji seksualnej z nieznajomą osobą, powinna być dogłębnie przemyślana, chociażby dlatego, że nie wiemy jak po jej zakończeniu będziemy się z tym wszystkim czuć.

Po drugie… odpowiedzialność

Owszem, zabawa nie wyklucza odpowiedzialności. Przed nieplanowaną ciążą z kimś kogo w ogóle nie znamy możemy uchronić się środkami antykoncepcyjnymi. Jednak, mimo wszystko należy wcześniej uprzedzić swojego wybranka o naszych planach, a także podejściu do sprawy. To fakt, że niedomówienia mogą spowodować wiele nieprzewidzianych komplikacji, zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn.

A teraz najważniejsze pytanie: czy mimo wszystko tak zwana one night stand ma szansę na to, aby zamienić się w poważny i długotrwały związek?

Otóż nie każda jednorazowa znajomość musi na drugi dzień przechodzić w zapomnienie. Wszystko zależy od ludzi, którzy spotkali się po to aby uprawiać miłość. Jeżeli nie są egoistycznie nastawieni na to, aby tylko i wyłącznie zaspokoić swoje seksualne potrzeby, to być może zwrócą uwagę na tę drugą osobę, która najprawdopodobniej podnieca ich seksualnie.

Co jednak gdy to my zainteresujemy się partnerem, a on nie przejawi takich chęci? Niestety, w takim przypadku należy się z tym liczyć, każdy ma bowiem prawo odmówić następnego spotkania i to bez konieczności tłumaczenia się. Jeżeli natomiast odrzucenie będzie zdarzało nam się zbyt często, warto zastanowić się czy w naszym przypadku nie szukamy czegoś zupełnie innego…

Author

Write A Comment