Niemalże każda kobieta, a szczególnie ta, która po raz pierwszy zachodzi w ciąże, automatycznie zaczyna zastanawiać się nad tym jak od tego momentu będzie wyglądać jej życie seksualne. Dlatego też w poniższym artykule obalamy mity na temat seksu w trakcie trwania stanu błogosławionego, a także przedstawiamy kilka interesujących faktów, które z pewnością rozwieją nasze wątpliwości.

Czy seks w ciąży może być niebezpieczny dla nienarodzonego dziecka?

To odwieczne pytanie, które zadają sobie każde młode pary, które spodziewają się narodzin dziecka. Otóż seks w ciąży nie jest niebezpieczny dla płodu, ale tylko pod warunkiem, że ciąża przyszłej mamy nie jest w żaden sposób zagrożona poronieniem. Natomiast w przypadku gdy nie ma żadnych podstaw do jakichkolwiek obaw, a sama ciąża przebiega bez żadnych komplikacji, zyskujemy pewność, że płód jest bardzo dobrze chroniony przed wszelkimi urazami i drganiami wywołanymi w trakcie stosunki – nawet w przypadku głębokiej penetracji.

Czy kobieta w ciąży traci ochotę na seks?

Zdecydowanie jest to mit. Natomiast w chwili kiedy ciąża przebiega łagodnie ( bez wzmożonych mdłości, komplikacji, itp.) zazwyczaj ciężarna, przynajmniej w pierwszym trymestrze, wykazuje się nadmiernym popędem seksualnym. Tak było również i w moim przypadku, zaraz po tym jak zaszłam w ciążę. Nigdy nie miałam dość, co oczywiście bardzo odpowiadało mojemu partnerowi. Sama zachęcałam go do miłosnych igraszek i bardzo szybko i bezproblemowo osiągałam orgazm.

Czy seks tuż przed porodem może przyśpieszyć akcję porodową?

To prawda. Rzeczywiście może się zdarzyć tak, że kobieta, która tuż przed domniemanym terminem porodu uprawia seks, może w ten sposób doprowadzić do przyśpieszenia akcji porodowej, Dzieje się to z powodu tego, iż przeżywanie orgazmu w okresie okołoporodowym stymuluje skurcze macicy. Oprócz tego same plemniki zbudowane są między innymi z takich hormonów jak prostaglandyny, które z kolei sprawiają, że szyjka macicy staje się bardziej elastyczna i podatna na rozwieranie się. Jednak bez obaw, taka reakcja organizmu ciężarnej kobiety jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy, gdy ona sama jest już przygotowana do porodu, a ciąża jest donoszona.

Nie wszystkie pozycje seksualne są dobre w zaawansowanej już ciąży.

To prawda. Każda kobieta, która wkroczyła już w trzeci trymestr ciąży, zdecydowanie powinna chronić swój brzuch przed nadmiernym uciskiem, a także unikać płaskiego leżenia na plecach, ponieważ w ten sposób dochodzi do uciskania żyły głównej, a co za tym idzie, utrudnienia krążenia krwi. Dlatego też w tym stadium ciąży, młodzi rodzice zdecydowanie powinni zrezygnować z pozycji klasycznej, a także wszystkich tych pozycji, podczas których obydwoje partnerzy zwróceni są do siebie przodem. Są to przykład takie pozycje jak: kwiat lotosu, na krześle, na stojąco. Nie ma również wątpliwości, że najlepsze pozycje dla kobiety z widocznym już brzuszkiem to wszystkie te, które byśmy określili jako boczne. O tym jednak dowiemy się w następnym artykule.

Seks w ciąży to niezapomniane przeżycie zarówno dla przyszłej mamy jak i dla jej partnera.

To bardzo ważne, że w chwilach oczekiwania na Waszego potomka, możecie udowodnić to jak bardzo jesteście dla siebie ważni oraz jak bardzo się kochacie. Równie istotne dla kobiety jest również to, że ojciec jej dziecka w pełni akceptuje zmiany zachodzące w jej ciele.

Mam nadzieję, że kolejna seria artykułów z serii „seks w ciąży”, która ukaże się już niebawem, rozwieje Wasze pozostałe wątpliwości odnośnie uprawiania miłości w stanie błogosławionym, przełamie tabu, a także zachęci do uprawiania miłosnych igraszek w tym ważnym dla kobiety momencie.