Seks podczas ciąży – czy jest bezpieczny?

Niemalże każda kobieta, a szczególnie ta, która po raz pierwszy zachodzi w ciąże, automatycznie zaczyna zastanawiać się nad tym jak od tego momentu będzie wyglądać jej życie seksualne. Dlatego też w poniższym artykule obalamy mity na temat seksu w trakcie trwania stanu błogosławionego, a także przedstawiamy kilka interesujących faktów, które z pewnością rozwieją nasze wątpliwości.

Czy seks w ciąży może być niebezpieczny dla nienarodzonego dziecka?

To odwieczne pytanie, które zadają sobie każde młode pary, które spodziewają się narodzin dziecka. Otóż seks w ciąży nie jest niebezpieczny dla płodu, ale tylko pod warunkiem, że ciąża przyszłej mamy nie jest w żaden sposób zagrożona poronieniem. Natomiast w przypadku gdy nie ma żadnych podstaw do jakichkolwiek obaw, a sama ciąża przebiega bez żadnych komplikacji, zyskujemy pewność, że płód jest bardzo dobrze chroniony przed wszelkimi urazami i drganiami wywołanymi w trakcie stosunki – nawet w przypadku głębokiej penetracji.

Czy kobieta w ciąży traci ochotę na seks?

Zdecydowanie jest to mit. Natomiast w chwili kiedy ciąża przebiega łagodnie ( bez wzmożonych mdłości, komplikacji, itp.) zazwyczaj ciężarna, przynajmniej w pierwszym trymestrze, wykazuje się nadmiernym popędem seksualnym. Tak było również i w moim przypadku, zaraz po tym jak zaszłam w ciążę. Nigdy nie miałam dość, co oczywiście bardzo odpowiadało mojemu partnerowi. Sama zachęcałam go do miłosnych igraszek i bardzo szybko i bezproblemowo osiągałam orgazm.

Czy seks tuż przed porodem może przyśpieszyć akcję porodową?

To prawda. Rzeczywiście może się zdarzyć tak, że kobieta, która tuż przed domniemanym terminem porodu uprawia seks, może w ten sposób doprowadzić do przyśpieszenia akcji porodowej, Dzieje się to z powodu tego, iż przeżywanie orgazmu w okresie okołoporodowym stymuluje skurcze macicy. Oprócz tego same plemniki zbudowane są między innymi z takich hormonów jak prostaglandyny, które z kolei sprawiają, że szyjka macicy staje się bardziej elastyczna i podatna na rozwieranie się. Jednak bez obaw, taka reakcja organizmu ciężarnej kobiety jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy, gdy ona sama jest już przygotowana do porodu, a ciąża jest donoszona.

Nie wszystkie pozycje seksualne są dobre w zaawansowanej już ciąży.

To prawda. Każda kobieta, która wkroczyła już w trzeci trymestr ciąży, zdecydowanie powinna chronić swój brzuch przed nadmiernym uciskiem, a także unikać płaskiego leżenia na plecach, ponieważ w ten sposób dochodzi do uciskania żyły głównej, a co za tym idzie, utrudnienia krążenia krwi. Dlatego też w tym stadium ciąży, młodzi rodzice zdecydowanie powinni zrezygnować z pozycji klasycznej, a także wszystkich tych pozycji, podczas których obydwoje partnerzy zwróceni są do siebie przodem. Są to przykład takie pozycje jak: kwiat lotosu, na krześle, na stojąco. Nie ma również wątpliwości, że najlepsze pozycje dla kobiety z widocznym już brzuszkiem to wszystkie te, które byśmy określili jako boczne. O tym jednak dowiemy się w następnym artykule.

Seks w ciąży to niezapomniane przeżycie zarówno dla przyszłej mamy jak i dla jej partnera.

To bardzo ważne, że w chwilach oczekiwania na Waszego potomka, możecie udowodnić to jak bardzo jesteście dla siebie ważni oraz jak bardzo się kochacie. Równie istotne dla kobiety jest również to, że ojciec jej dziecka w pełni akceptuje zmiany zachodzące w jej ciele.

Mam nadzieję, że kolejna seria artykułów z serii „seks w ciąży”, która ukaże się już niebawem, rozwieje Wasze pozostałe wątpliwości odnośnie uprawiania miłości w stanie błogosławionym, przełamie tabu, a także zachęci do uprawiania miłosnych igraszek w tym ważnym dla kobiety momencie.

 

 

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

About the Author:

Leave A Comment

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.