Zapewne nie raz zastanawiałaś się nad tym jaki film obejrzeć wraz ze swoim partnerem, ewentualnie z przyjaciółką. Owszem, do wyboru mamy od groma filmów, lecz nie każdy posiada swój własny charakter oraz fabułę taką, która na długo pozostaje w pamięci.

Ten poradnik jest po to, abyś już więcej nie traciła czasu na zbędne szukanie. 

Tym razem przedstawiam Ci znakomity polski film pod tytułem „Sztuka kochania”, którego główną bohaterką jest najbardziej popularna seksuolog żyjąca w czasach PRL-u i marząca o tym, aby wydać własną książkę, która by miała na zawsze odmienić życie seksualne Polaków…

Mowa oczywiście o Michalinie Wisłockiej i jeżeli nawet nie oglądałaś jeszcze  „Sztuki kochania” to jestem przekonana, że jej nazwisko obiło Ci się już kiedyś o uszy.

Nie ma wątpliwości, że życie Michaliny Wisłockiej nadaje się na intrygująca fabułę, natomiast za scenariusz samego filmu odpowiada sam Krzysztof Rak mający na już swoim koncie doświadczenia z takimi filmami jak na przykład „Bogowie”.  Natomiast „Sztuka Kochania” to idealny mixer z życia głównej bohaterki, jej praktyki zawodowej, prywatnego życia oraz trwającą całe lata walką z nieugiętym, komunistycznym systemem. Wszystkie te elementy, zebrane w jedną całość stworzyły ten doskonały obraz realiów ówczesnego PRL-u.

W postać Michaliny Wisłockiej wcieliła się w tym przypadku Magdalena Boczarska, aktorka, która bez wątpienia podołała powierzonemu jej zadaniu. Wydaje się również, że wręcz emanuje pozytywną energią, którą przekazuje nam prosto z ekranu.

Co intrygujące – postać głównej bohaterki również wzbudza pewne kontrowersje. Jest to kobieta, która żyje w trójkącie ze swoim mężem oraz najlepszą przyjaciółką. Natomiast później wdaje się w gorący romans z żonatym kochankiem.

Film w głównej mierze skupia się jednak na walce naszej bohaterki z doktryną komunizmu, która w latach siedemdziesiątych w pełnej krasie przestrzegała moralności swoich szarych obywateli. Czy kontrowersyjna pani ginekolog, która pracuje w Poradni Świadomego Macierzyństwa i wygłasza swoim pacjentom porady na temat rozumienia ich własnych potrzeb spotka się z akceptacją dominującego, konserwatywnego systemu?

Osobiście polecam Ci ten pełen humoru film oparty na autentycznych wydarzeniach. Oprócz tego piękna scenografia oraz znakomita gra aktorska sprawiły, że nie mogłam oderwać oczu od ekranu.

Author

Write A Comment